call us on: +86-533-4200240  E-mail: shuangying44858@163.com  Fax:+86-533-4202240
Zibo Boshan Win-Win Chemicals Co., Ltd
Telefon: +86-533-4200240
Adres e-mail: shuangying44858@163.com
Kategorii produktów
News

Farby i CoatingsApparent funkcje

Przypuszczać, że wielu nie rozumie, że ozdoba właścicieli w remont będzie zwrócić się do kapitana budowy, przy pomocy farby lub? jest farba i lakier to samo? Jeśli tak nie jest, jaka jest różnica między farby i lakieru? Niech mówią o farby i malować dziś.

Farba ma długą historię w naszym kraju. Dlatego nazywa się farba, od początku, ten materiał jest nierozerwalnie związane z oleju roślinnego i lakier, więc słowo "farba" prowadzi ciężki historii i kultury starożytnej. Dzięki ciągłemu rozwojowi nauki i techniki, rozwija się przemysł farba, farba odmiany, kategorie zostały stale innowacyjne.

Termin "farba" pojawił się w 1950 roku. W branży zawsze było, że farba i lakier jest tylko ten sam materiał dla dwóch różnych appellation. XX wieku 50-60 lat, nawet do 70 's, przemysł będzie zrozumienie "farby", jako nauki, "farby" rozumie się powszechnie znane. W związku z tym w tym czasie "malować" appellation ile z niektórych smak akademickich, wydaje się, że tylko jednostki badań mogą cieszyć się tytuł dwóch słów, takich jak Paint laboratorium Instytutu lub farby. W tym samym czasie, gdzie przedsiębiorstw produkcyjnych są fabrycznie o nazwie farba, farba fabryka fabryka lub farby.

Zamieszanie z farba i lakier nazwy rozpoczął się po 1980 roku. Wraz z gwałtownym rozwojem gospodarczym budowy szybko wzrasta branży budowlanej, handel farby jest już monopol w przeszłości system chemicznego. Krajowych konstrukcji systemu w dużej liczby nowych podobnych zakładów produkcyjnych powszechnie używany "farba" jako nazwę firmy. Z dużym napływem architektoniczne farby produktów na rynek słowo "malować" jest nie tylko z sali akademickiej święte wyszedł, także ponieważ architektoniczne farby jest głównie produkty na bazie wody, pojęcie farby w związku z tym jest społecznie zniekształcony, jednostronne myślenie, że farba jest na bazie wody, błędnie uważają, że farby i lakiery są dwa różne materiały, dwóch różnych gałęzi przemysłu.

Krajowe normy (GB 5206.1) farb i lakierów podstawowych termin słownik standardowych, farba jest zdefiniowany w następujący sposób: powłoka na powierzchni mogą tworzyć ochronnych, dekoracyjnych lub specjalnych energii (np. Izolacja, ochrona antykorozyjna, oznakowanie, itp.) z powłoka SSD klasy materiałów ciekłych lub stałych. Wczesne wykorzystania oleju roślinnego jako głównego surowca, mówi się malować. Teraz żywica został duży lub wszystkie wymienione z oleju roślinnego, nazywa się farby.

Do powyższej definicji są dwa punkty widzenia

1. powód tego rodzaju materiał jest, że farba nie jest wywoływana, farby, więcej jest w związku z rozwojem, farba odmian i kategorii, ponieważ nazwa farba nie pokryła istniejących produktów w branży i farby, które słowo może obejmować wszystkie rodzaje przemysłu prod mleczne, korzystanie z nazw farba dokładniejsze, bardziej naukowe. takich jak proszku powłoka produkty nie nadają się do stosowania appellation farba, Farba i lakier tutaj nie jest wymienne. W związku z tym powłoka może obejmować stałe malowanie proszkowe i płynne farby, ale wymiana nie, jest więc standardowe wyjaśnienie jest nie bardzo na miejscu.

2, standard powłoki w perspektywie "Uwaga": oznacza to, że "w specyficznej nazwie farby można w słowie 'paint' express, takich jak mieszanie farby, grubą warstwą farby, itp" również pewne niewłaściwe. Bo w rzeczywistości, "malować" jest nie tylko używane w odmian konkretnego farby, ale również duża liczba powłok w kategorii, takich jak farba akrylowa, farba poliuretanowa, itp., ale również wiele zastosowań w dziedzinie ogólnego, takich jak farby antykorozyjne , farby samochodowe, morskich farby i tak dalej. W rzeczywistości oprócz indywidualnych przypadków, farby i malowanie dwóch słów jest uniwersalny, to nie jest specjalnie w wybranych gatunków może być wyrażona.

Widoczne charakterystyczne farby i lakier jest płyn, nie mogą być pokryte z solid farba z wyjątkiem farb płynnych. Ponieważ zakres pokrycia jest inny, trudno wyjaśnić pojęcie farby i lakier.

W chwili obecnej powłok wodorozcieńczalnych i proszkowych stały się bardziej, zwłaszcza na bazie wody farby jest głównym farby w Chinach stanowiły około 38% całkowitej. Bo na bazie wody farby i lakier tłustej jego właściwości chemiczne są zasadniczo różne, na bazie wody farby i właściwości produktu tłuste farby mieć wielkiej różnicy, a następnie farba na bazie wody jako głównych gałęzi przemysłu farbiarskiego stare zrozumienie, nie jest naukowe. Farby na bazie wody i Farba olejna (seks) powinny być zestawiony w płynnej farby dwóch różnych serii. Dowiedz się więcej o wiedzy dekoracji, można odwiedzić: Chongqing Villa ozdoba wiedzy doświadczenia.

W związku z tym w terminologii podstawowe standardowe, nie tylko trzeba poprawić standard terminologii, ale również farby, Farba i standardów terminologicznych farby na bazie wody. Mogą być definiowane jako:

Powłoka: Klasa ciekłe lub stałe materiału, który jest pokryty na powierzchni obiektu tworząc solidny film z ochrony, ozdoba lub specjalnych energii (np. Izolacja, ochrona antykorozyjna, oznakowanie itd.). w tym Farba olejna (seks), na bazie wody farby w proszku.

Farby: płynnej farby, która może przepływać. w tym Farba olejna (seks) i na bazie wody farby.

Farby: rozpuszczalniki organiczne dla średniej lub wysokiej bryły, rozpuszczalników tłuste farby.

Farby na bazie wody: farb, które mogą być rozpuszczone w wodzie lub rozproszona przez wodę.


Skontaktuj się z nami
Address:Xiajiazhuang miasto, Boshan Dist., Zibo, Shandong, Chiny
Tel: +86-533-4200240  Fax:+86-533-4202240
E-mail:shuangying44858@163.com
Copyright © Zibo Boshan Win-Win Chemicals Co., Ltd